המפתח להצלחת העסק – הון אנושי

המפתח להצלחת העסק – הון אנושי

כל בעל עסק רוצה להצליח, להיות מוכר, שהשם של העסק יפורסם מפה לאוזן ושהלקוחות ימשיכו לחזור כל אימת שיזדקקו לשירות או למוצר שהוא מציע. בין אם מדובר בעסק קטן ובין אם מדובר בעסק בינוני או גדול, ישנו אוצר בכל בית עסק והוא ההון האנושי. לא משנה מהו תחום העיסוק של בית העסק – תמיד יהיה צורך בעובדים, גם אם במספר מינימלי בלבד. וכאשר יהיה מדובר בעובדים טובים, מסורים, בעלי יחסי אנוש מעולים ותכונות טובות – יש בכל אלה כדי לסייע ולהזניק את העסק קדימה עשרות מונים.

ישיבה עסקית

המושג הון אנושי הוא מושג נפוץ ושדור בשפה העסקית. הכוונה במושג זה היא אוסף התכונות של העובדים, כלומר כל מה שבא מבני האדם העובדים בעסק ולא יכול להתקבל ממכשירים, ציוד או מחשבים. עובדים בעלי תכונות טובות עשויים להזניק את העסק קדימה בעוד כאלה שאינם ניחנים ביחסי אנוש מצטיינים או שאינם כאלה שהלקוחות ירגישו בנוח במחיצתם – עלולים אפילו לגרום לחיסול העסק. זו הסיבה שהמונח נון אנושי מצביע על הפוטנציאל האדיר הקיים בעובדים עצמם לשיפור המצב של בית העסק.

עוד על הון אנושי

כיום ישנה מודעות גדולה הרבה יותר בנוגע לנושא של הון אנושי ובעלי עסקים רבים מבינים שעליהם להשקיע בחיפוש עובדים איכותיים ומקצועיים אך כאלה שהם קודם כל בני אדם אדיבים, סבלניים ונעימים. הניסיון המקצועי וההכשרה המקצועית אינם הקריטריונים החשובים ביותר אלא התכונות האישיות שהעובד יביא אתו לתפקיד שלו מדי יום, שעה ודקה.

איש חושב

כיום ידוע היטב בעולם העסקים שהון אנושי חשוב לא פחות, ואפילו הרבה יותר ממקצועיות ומקצוענות, שכן ביצוע נכון ויעיל של תפקיד אפשר ללמוד – אך אי אפשר ללמוד בגיל מאוחר להתנהג כבן אנוש, לחייך ולהיות סבלני כלפי אלה הזקוקים לשירות או למוצר. גם אם מדובר במוצר או שירות מעולים – הלקוחות לא יחזרו לרכוש אם ירגישו שלא בנוח. מצד שני – תחושה נעימה במחיצת עובד העסק היא דרך השיווק והפרסום הטובה ביותר.

לחץ כאן למידע על ליווי עסקי

פורסם בקטגוריה מאמרים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.